Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Projekty:

Po Wt śr Cz Pi So Ni

Brak wydarzeń.

Srebrna tarcza
Witaj na stronie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku jest wśród najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł
"Srebrnej Szkoły 2015"

Powstańcy na podium w Biegu Wiosny

sport

Jak co roku biegowa reprezentacja naszej szkoły brała udział w Biegu Wiosny w dniu 24.05.2015 r., który organizowany jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku. Zawodnicy pokonują dystans 1 km ze startu wspólnego,

a trasa ustawiona jest na boiskach trawiastych RKP. Każdy uczestnik zawodów po przekroczeniu mety otrzymuje pamiątkowy medal.

Wymiana z Dorsten

news

W dniach 13.04-19.04.2015r. uczniowie naszego liceum ponownie spotkali się ze swoimi niemieckimi partnerami, tym razem w Dorsten – jednym z miast partnerskich Rybnika. Tydzień spędzony w Niemczech był drugim spotkaniem młodzieży. Grupa niemiecka odwiedziła już Polskę we wrześniu ubiegłego roku.

II Miejska Gra Filmowa

news

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w II Miejskiej Grze Filmowej. Gra odbędzie się na terenie Rybnika w piątek 29 maja 2015 r.

Uwaga, maturzyści

uwaga!

Jest możliwość zakupu albumów ze zdjęciami z życia klasy i szkoły, takich, jakie otrzymali wybrani maturzyści na uroczystości pożegnania klas trzecich.

Reprezentujemy Śląsk w Młodzieżowym Turnieju Turystyczno-Krajoznawczym!

Sukces

2 drużyny z naszego Zespołu Szkół - licealna w składzie: Szymon Śliwiński i Tomasz Mazurek z 2f oraz Maciej Boczarski z 2b, a także gimnazjalna w składzie: Mirosława Brzezina, Łukasz Mazurek i Sebastian Skulski z IIA zwyciężyły w swych kategoriach wiekowych w eliminacjach wojewódzkich i tym samym będą reprezentować województwo śląskie na finale w Supraślu (woj. podlaskie). Opiekunem merytorycznym obu drużyn jest p. Ewa Gatnar.

Kangur Matematyczny

Sukces

Z radością informujemy, że w konkursie Kangur Matematyczny w kategorii Student (klasy II liceum i technikum) wynik bardzo dobry uzyskał Mateusz Bronikowski z klasy 2f. W tej samej kategorii wyróżnienia otrzymali Grzegorz Furgoł i Radosław Szyk. Ponadto w kategorii Junior (klasy I liceum i technikum) wyróżnieni zostali Michał Kozieł i Robert Kolarczyk. Gratulujemy!

Halina Czech

Konkurs na projekt matematyczny

Sukces

Z radością informujemy, że uczennica naszego gimnazjum Aleksandra Cykowska została laureatką III miejsca w międzyszkolnym konkursie na projekt matematyczny, a w tym samym konkursie tytuł finalisty uzyskali nasi maturzyści Kamil Pałka i Bartosz Święty.

3F najlepsza w turnieju międzyklasowym

sport

W poniedziałek 27 kwietnia 2015 roku na boisku szkolnym odbył się międzyklasowy turniej piłki nożnej. Wygrała klasa 3f, która w finale pokonała klasę 2f.

Poezja i Proza w Języku Shakespeare'a

Sukces

Sukcesem zakończył się udział naszych licealistek w XV Jubileuszowym Powiatowym Konkursie Recytatorskim „Poezja i Proza w Języku Shakespeare’a”.  Anna Musioł, uczennica klasy 1b zajęła II miejsce, tym samym kwalifikując się do etapu wojewódzkiego konkursu, który odbędzie się w maju tego roku w Zabrzu. W uzasadnieniu swojego wyboru, jury podkreśliło recytatorski profesjonalizm Ani.

Cieszy fakt, że wielu uczniów nadal znajduje radość i satysfakcję w wydawałoby się ‘niedzisiejszej’ formie komunikacji, przybliżając słuchaczom często zapomniane już, a piękne utwory.

Grażyna Kostyrka-Kuśka

1 miejsce sztafety dziewcząt w XXIII Memoriale J.Margicioka i L. Hałaczka w Rydułtowach

sport

Jak co roku pod koniec kwietnia biegacze zjeżdżają do Rydułtów na  bieg uliczny - Memoriał Jana Margicioka i Leopolda Hałaczka - harcmistrzów i poruczników Armii Krajowej zamordowanych przez hitlerowców w czasie II wojny światowej.

Po złożeniu kwiatów pod pomnikiem "Walki i Zwycięstwa" i oddaniu hołdu tym, którzy poświęcili swoje życie za wolność Ojczyzny, uroczystości zostały przeniesione pod Urząd Miasta ,gdzie znajduje się miejsce startu i meta biegów sztafetowych.

Ogólnopolski Konkurs J. Angielskiego FOX

Sukces

Z przyjemnością informujemy o sukcesach uczniów naszego liceum w XV edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego FOX. Patryk Mocek uzyskał tytuł laureata w kategorii Lions (I m. w województwie i w powiecie)

Jan Jankowski zajął I miejsce z wynikiem bardzo dobrym w kategorii Eagles (w województwie i w powiecie).

Obydwaj uczniowie wygrali nagrodę główną - obóz językowy w Podlesicach.

Wyniki bardzo dobre uzyskali: Aleksandra Chrost, Sebastian Słomka, Alicja Toczyłowska, Katarzyna Mazur.

Wyniki dobre: Michał Staszko, Maria Achtelik, Tymoteusz Cieślik, Natalia Mielimonka, Klaudia Mizia, Weronika Kaczmarczyk, Magdalena Paszenda.

Wszystkim serdecznie gratulujemy ! :)

Uczennice I LO posłankami Sejmu Dzieci i Młodzieży!

news

Klaudia Kozioł i Julia Baszczok, uczennice ZS nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku zakwalifikowały się tegorocznej, XXI Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży i już 1 czerwca wezmą udział w obradach Sejmu, zasiadając w ławach na Wiejskiej!

Sukces w Finale Olimpiady Teologii Katolickiej

Sukces

Robert Kolarczyk, uczeń klasy pierwszej w I Liceum Ogólnokształcącym im. Powstańców Śląskich w Rybniku, zwyciężył w XXV Olimpiadzie Teologii Katolickiej. Biorąc pod uwagę łączną liczbę uczestników tegorocznych zmagań o laur najlepszego młodego teologa w Polsce, Robert pozostawił za sobą ponad 12 tyś. rywali.