Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

zobacz
Projekty:Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Brak wydarzeń.

Powitanie

Srebrna tarcza
Witaj na stronie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku jest wśród najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł
"Srebrnej Szkoły 2015"

Festiwal Teatrów w Języku Angielskim

Organizatorzy XXI Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim im. Floriana Nowaka serdecznie zapraszają do udziału w konkursie promującym kolejną edycję Festiwalu.

Regulamin konkursu

Warsztaty Humanistyczne

Prosimy o zapoznanie się z programem Warsztatów Humanistycznych (18-19 marca 2015 r).

Program Warsztatów

Śląski Konkurs Matematyczny

Sukces

Do finału XII Śląskiego Konkursu Matematycznego zakwalifikowało się dwóch uczniów naszej szkoły – Mateusz Bronikowski z 2f i Mateusz Łabędzki z 2e. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale! Warto dodać, że eliminacje Śląskiego Konkursu Matematycznego odbyły się po raz kolejny w naszej szkole.

Adam Doliba

Warsztaty dziennikarskie

news

Zapraszamy do udziału w warsztatach dziennikarskich w piątek 6 marca, o godz. 14:20, w sali 116.

Mirosława Chrószcz

Olimpiada Języka Angielskiego

Sukces

Z radością informujemy, że uczeń naszego liceum Patryk Mocek został finalistą 39 Olimpiady Języka Angielskiego. Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale.

Joanna Pawela

Siatkarze na podium w Mistrzostwach Rybnika

sport

W dniu 24.02.2015 r. w Zespole Szkół Technicznych odbył się  Finał Miejski w Siatkówce Chłopców. Reprezentacja naszej szkoły w swoim półfinałowym meczu uległa gospodarzom i nie awansowała do ścisłego finału. W meczu o trzecie miejsce chłopcy zmierzyli się z reprezentacją V LO i w dwóch setach pokonali przeciwników.

Skład reprezentacji : MAREK  KOTAS, MASSALSKI  MACIEJ,  KAMIL  GRZEGORCZYK, PAWEŁ UNDAS, MICHAŁ  GŁOWACZ, MATEUSZ  MONIAK, BARTOSZ  GOWOROWSKI, ADAM  DZIWOKI.

SERDECZNIE  GRATULUJEMY !!!!!! 

W stronę demokratycznego państwa prawa...

Sukces

Z radością informujemy,  że uczniowie Andrzej Szpak i Filip Magiera z klasy 2a naszego liceum zakwalifikowali się do finału centralnego Olimpiady Wiedzy o Prawie, uzyskując w eliminacjach okręgowych województwa śląskiego pierwsze oraz drugie miejsce. Opieka merytoryczna - nauczyciel Rafał Morawiec.

Rafał Morawiec

O Diamentowy Indeks AGH

Sukces

Do trzeciego i zarazem ostatniego etapu VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” (część matematyczna) zakwalifikowało się trzech uczniów naszej szkoły: Piotr Chodyko (78 punktów), Artur Kubek (70 punktów) i Damian Portasiński (86 punktów). Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie w niedzielę 22 marca.

Adam Doliba

Olimpiada polonistyczna

Sukces

Z radością informujemy, że dwie uczennice naszej szkoły - Małgorzata Kocur z 2d i Ewa Kniażycka z 3a zakwalifikowały się do części ustnej II etapu Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Mirosława Chrószcz

Między Nowym Jorkiem a Genewą - rola ONZ w globalnej wiosce...

Sukces

Z radością informujemy, że uczeń Andrzej Szpak z klasy 2a naszego liceum zakwalifikował się do finału ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, uzyskując w eliminacjach okręgowych województwa śląskiego pierwsze miejsce. Opieka merytoryczna: nauczyciel Rafał Morawiec.

Indeks zdobyty!

Sukces

Jan Jankowski (2e) został laureatem VIII Konkursu Języka Angielskiego organizowanego przez Instytut Neofilologii PWSZ w Raciborzu, zdobywając już w drugiej klasie indeks tej uczelni. Gratulujemy!

Ewelina Granieczny

Siatkarze wywalczyli I miejsce !!!

Sukces

Reprezentacja chłopców w siatkówce otrzymała zaproszenie na Turniej Piłki Siatkowej Szkół Ponadgimnazjalnych o Puchar Przewodniczącego Rady Powiatu Rybnickiego, który został przeprowadzony w Zespole Szkół w Czerwione -Leszczynach w dniu 17.02.2015 r. Pierwszy mecz rozegraliśmy z  reprezentacją  Zespółu Szkół Ponadgimnazjalnych w Ornontowicach - 2 : 0 dla NAS !!!!

I Konkurs Genealogiczny

uwaga!

Miło nam poinformować, iż Jury I Powiatowego Gimnazjalnego Konkursu Genealogicznego wyłoniło już grono nagrodzonych i wyróżnionych. Osoby te zostaną poinformowane o tym fakcie drogą e-mailową. Wszystkich pozostałych uczestników i zainteresowanych zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród połączone z okolicznościowym wykładem dr Ewy Kulik. Finał ten będzie maił miejsce w czwartek 26 lutego o godz. 10.00 w siedzibie rybnickiego Muzeum.

D. Jądro

Wygenerowano w sekund: 0.11
3,747,766 unikalne wizyty