Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Projekty:

Po Wt śr Cz Pi So Ni

Brak wydarzeń.

Srebrna tarcza
Witaj na stronie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku jest wśród najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł
"Srebrnej Szkoły 2015"

Pożegnanie śp. Tadeusza Meisnera

Odszedł Tadeusz Meisner. Odszedł w momencie jakże symbolicznym, jakże wymownym. W Wigilię  Bożego Narodzenia, w jubileuszowym roku sześćdziesięciolecia  swojej matury.

Ten tak niezwykły i charyzmatyczny człowiek, zasłużony dla Ziemi Rybnickiej,
 i dla swojej szkoły był postacią wyjątkową. Do tego swojego Gniazda właściwie przez całe życie wracał, ze środowiskiem swoich kolegów, nauczycieli, kolejnymi dyrektorami był zżyty, jak chyba nikt inny.

zdj1  zdj2cały tekst pożegnania

Termin zgłoszeń

uwaga!

Przypominamy, że termin przyjmowania zgłoszeń do Festiwalu Teatrów w Języku Angielskim upływa 30 stycznia 2015r.

VICE MISTRZYNIE RYBNIKA W SIATKÓWCE

sport

W dniu 22.01.2015 r. w Zespole Szkół nr 3 w Rybniku odbył się finał miejski w siatkówce dziewcząt, w którym zmierzyły się drużyny z I LO, II LO i V LO. Pierwszy mecz nasze dziewczęta zagrały z reprezentacją II LO. Mimo iż początek seta układał się dla nas pomyślnie, jednak wkradło się parę błędów i inicjatywę przejęły przeciwniczki, a set zakończył się przegraną do 16 punktów. Drugi set rozpoczynamy z lekkim prowadzeniem, ale konkurentki nie odpuszczają i znów przegrywamy.

Przerwa na żadanie ...

XXV Plebiscyt Tygodnika Żużlowego: nasz uczeń Kacper Woryna objawieniem sezonu!

news

Kibice żużla z całej Polski uznali, że najlepiej rokującym juniorem minionego sezonu jest Kacper Woryna z ŻKS-u ROW Rybnik.

List do Św. Mikołaja

news

W tegorocznej akcji „List do Św. Mikołaja” nasi uczniowie przygotowali prezenty dla dzieci z Domu Samotnej Matki w Czerwionce-Leszczynach. W kiermaszu ciast świątecznych, który towarzyszył finałowi tej akcji zebrano 370 zł – dochód został przeznaczony na zakup niezbędnych w codziennym funkcjonowaniu przedmiotów użytku domowego, odzieży i produktów spożywczych.

Wysokie miejsca naszej szkoły w rankingu 'Perspektyw'

news

Miesięcznik „Perspektywy” opublikował najnowszy ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych. W porównaniu z poprzednim rokiem nasze liceum zanotowało awans.

O Diamentowy Indeks AGH

news

Do II etapu VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zostały zakwalifikowane następujące osoby: Zuzanna Andrzejewska (z fizyki i matematyki), Piotr Chodyko (z fizyki i matematyki), Grzegorz Furgoł (z geografii), Artur Kubek (z matematyki), Kamil Pałka (z matematyki), Damian Portasiński (z fizyki i matematyki) oraz Szymon Śliwiński (z geografii). Gratulujemy i życzymy powodzenia w dalszych etapach!

Adam Doliba

Świąteczne chwile społeczności Powstańców w Rybnickim Centrum Kultury

news

W piątek 19 grudnia społeczność Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku (I Liceum Ogólnokształcące i Gimnazjum Dwujęzyczne nr 17) spotkała się w Rybnickim Centrum Kultury (Teatr Ziemi Rybnickiej) na świątecznej imprezie. Gośćmi specjalnymi byli absolwenci I LO: prezydent Piotr Kuczera, ksiądz arcybiskup Damian Zimoń, ks. Bartłomiej Kuźnik oraz dziekan dekanatu rybnickiego ks. Piotr Winkler.

Maraton Pisania Listów

news

W piątek 12 grudnia, w godzinach 10.30 - 18.00, w naszej szkole odbył się II Szkolny Maraton Pisania Listów Amnesty International. Akcję tę zorganizowali uczniowie kl. III A i III B gimnazjum. Dzięki zaangażowaniu naszych gimnazjalistów i licealistów powstało w sumie 327 listów w obronie praw i wolności wybranych osób z całego świata. Wszystkim uczestnikom tego przedsięwzięcia należą się gorące podziękowania.

Dariusz Jądro

Najlepsi spośród 1000!

Sukces

Spośród 1000 uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada 2015” do półfinału awansowało aż 6 uczniów naszego liceum: Aleksandra Chrost (klasa 1b), Ewa Matula (2f), Matylda Awdziejczyk (2a), Weronika Kaczmarczyk (2a), Józef Cyran (3e) i Patryk Mocek (1f). Gratulujemy!

Ewelina Granieczny

Idea praw człowieka w globalnej wiosce

Sukces

Miło poinformować, uczniowie klasy II a naszego liceum Filip Magiera i Andrzej Szpak - na podstawie eliminacji okręgowych województwa śląskiego - zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Opieka merytoryczna: nauczyciel historii Rafał Morawiec.

Rafał Morawiec

Sukces recytatorski

Sukces

Z radością informujemy, że Paulina KOKOT, uczennica klasy 1b naszego liceum zajęła III miejsce wRejonowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej w kategorii: język angielski. Konkurs odbył się 16 grudnia br. w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach. Gratulujemy sukcesu!

Grażyna Kostyrka-Kuśka

Sukces młodych aktorów

Sukces

Miło nam poinformować, że nasi gimnazjaliści z klas III A i III B zdobyli II miejsce w finale VI edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym "PROFORMA", który odbył się 15 grudnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Konkurs jest organizowany przez Wojewodę Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty dla szkół i placówek województwa śląskiego.