Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Projekty:

Po Wt śr Cz Pi So Ni

Brak wydarzeń.

Srebrna tarcza
Witaj na stronie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku jest wśród 300 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2014".

Uwaga rodzice!

W związku ze zbliżającym się okresem świąteczno-noworocznym dyrekcja informuje, że  w dniach od 22 grudnia do 5 stycznia w szkole nie będzie zajęć dydaktycznych.

Wychodząc naprzeciw apelowi Pani Minister Edukacji Joanny Kluzik-Rostkowskiej, informujemy o możliwości zorganizowania w dni robocze w ww. czasie zajęć opiekuńczo-wychowawczych dla uczniów gimnazjum,  o ile pracujący rodzice wyrażą taką wolę.

W celu zdiagnozowania potrzeb w tym zakresie, proszę rodziców o zgłoszenie się do wychowawcy podczas wywiadówki, bądź przesłanie informacji na piśmie do dnia 15 grudnia. Harmonogram ewentualnych zajęć zostanie opublikowany tak, jak zastępstwa w dniu 19 grudnia. W zajęciach tych będą mogli także uczestniczyć uczniowie liceum.

Ponadto informuję, że szkoła w tym okresie będzie otwarta codziennie, a nauczyciele będą pełnili dyżury od godz. 8.00 i realizując inne zadania, w razie konieczności będą do dyspozycji uczniów, o ile zgłoszą się oni do godz. 9.00.

Najlepsi spośród 1000!

Sukces

Spośród 1000 uczestników Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy o Kanadzie „Discover Canada 2015” do półfinału awansowało aż 6 uczniów naszego liceum: Aleksandra Chrost (klasa 1b), Ewa Matula (2f), Matylda Awdziejczyk (2a), Weronika Kaczmarczyk (2a), Józef Cyran (3e) i Patryk Mocek (1f). Gratulujemy!

Ewelina Granieczny

Idea praw człowieka w globalnej wiosce

Sukces

Miło poinformować, uczniowie klasy II a naszego liceum Filip Magiera i Andrzej Szpak - na podstawie eliminacji okręgowych województwa śląskiego - zakwalifikowali się do finału ogólnopolskiego Olimpiady Wiedzy o Prawach Człowieka w Świecie Współczesnym. Opieka merytoryczna: nauczyciel historii Rafał Morawiec.

Rafał Morawiec

Sukces recytatorski

Sukces

Z radością informujemy, że Paulina KOKOT, uczennica klasy 1b naszego liceum zajęła III miejsce wRejonowym Konkursie Poezji Obcojęzycznej w kategorii: język angielski. Konkurs odbył się 16 grudnia br. w Zespole Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach. Gratulujemy sukcesu!

Grażyna Kostyrka-Kuśka

Sukces młodych aktorów

Sukces

Miło nam poinformować, że nasi gimnazjaliści z klas III A i III B zdobyli II miejsce w finale VI edycji Wojewódzkiego Konkursu na Małą Formę Teatralną o charakterze profilaktycznym "PROFORMA", który odbył się 15 grudnia w Mysłowickim Ośrodku Kultury. Konkurs jest organizowany przez Wojewodę Śląskiego i Śląskiego Kuratora Oświaty dla szkół i placówek województwa śląskiego.

Henryk Sławik - ocalić od zapomnienia

Sukces

Miło poinformować - Aleksandra Koperwas z klasy II a naszego liceum została finalistką wojewódzkiego konkursu poświęconego Henrykowi Sławikowi.

UWAGA maturzyści!

Proszę zapoznać się z informacją dot. matur próbnych i sprawdzianów przygotowujących do matury (w zakładce -w panelu MATURZYŚCI, po lewej stronie).

Sukces Teatru Tara-Bum w TVP

Sukces

Teatr Tara-Bum, w którym występuje wielu uczniów oraz absolwentów naszej szkoły, zajął II miejsce w Internetowym Przeglądzie Uczniowskich Zespołów Teatralnych.

Olimpiada Jęz. Angielskiego

Sukces

Informujemy, że decyzją Komitetu Głównego Olimpiady Języka Angielskiego do II etapu 39 Olimpiady  zakwalifikowało się sześcioro uczniów naszej szkoły: Jan Jankowski, Aleksandra Chrost,Patryk Mocek, Artur Kłosowski, Piotr Janicki i Maciej Churas. Gratulujemy i życzymy powodzenia !

Ewa Rutkowska

W stronę parlamentaryzmu III Rzeczpospolitej

Sukces

Miło poinformować, że w międzyszkolnym Konkursie Wiedzy o Sejmie - zorganizowanym przez posła Marka Krząkałę - uczniowie naszego liceum Andrzej Szpak i Filip Magiera zajęli pierwsze i trzecie miejsce. Opieka merytoryczna: nauczyciel historii Rafał Morawiec.

Rafał Morawiec

Z III Rzeczpospolitej do Brukseli!

Sukces

Z radością informujemy - w eliminacjach okręgowych województwa śląskiego Olimpiady Wiedzy o III Rzeczpospolitej uczniowie Andrzej Szpak i Filip Magiera z klasy II a naszego liceum zajęli pierwsze oraz drugie miejsce, zakwalifikowali się tym samym do finału ogólnopolskiego Olimpiady.

Życie jest warte tego...

news

1 grudnia 2014 roku w Rybnickim Centrum Kultury odbyła się konferencja organizowana przez Regionalne Towarzystwo Oświaty Zdrowotnej w Rybniku, Miejską Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną. Konferencja pt. Życie jest warte tego…aby przeżyć je w zdrowiu i trzeźwości jest podsumowaniem całorocznych działań profilaktycznych w mieście.

Mityng Sportowy z Olimpijczykiem

sport

VII Mityng Sportowy z Olimpijczykiem zakończył się naszym zwycięstwem. Reprezentujący szkołę zawodnicy okazali się najlepsi w klasyfikacji drużynowej, pokonując ZST, ZSE-U, ZSB i ZSM-E.