Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Projekty:

Po Wt śr Cz Pi So Ni

Brak wydarzeń.

Srebrna tarcza
Witaj na stronie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku jest wśród 300 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2014".

Tancerki z 'Powstańców' zajęły drugie miejsce w Pucharze Świata

Sukces

Nasze uczennice: Daria Motyka, Judyta Kuśka, Aleksandra Tucka, Nikola Kampe i absolwentka Barbara Tomas odniosły wielki sukces w Czechach. Tancerki Studia Tańca Vivero wywalczyły drugie miejsce w Pucharze Świata podczas Mistrzostw Świata Disco, Street Dance i Miniproduction. Gratulujemy sukcesu!

uwaga!

W zakładce dla RODZICÓW (panel po lewej stronie) znajdują się informacje o.planowanych wywiadówkach i.spotkaniach z.nauczycielami szkoły.

Rodziców/Opiekunów naszych uczniów serdecznie zapraszamy na.najbliższe, które odbędzie.się w.dniu.17.09.2014..(środa) - szczegóły w.zakładce.

RePeFeNe 2014

Nasz LipDub najlepszy!
Nasza szkoła zdobyła nagrodę za najlepszy film w kategorii „Szkolny LipDub” w ramach XIII Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego RePeFeNe organizowanych przez Dom Kultury Chwałowice (12-14 września 2014).
Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w projekt!

Konkurs Poezji Metafizycznej

news

Serdecznie zapraszamy na II etap XII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej, który odbędzie się 22 września 2014 r. o godzinie 10:00 w auli Politechniki Śląskiej w Rybniku przy ulicy T. Kościuszki 54.

Stanisław Kucharczak

Reprezentacja dziewcząt zajęła 8 miejsce w województwie!!!

Sukces

Jak co roku ŚLĄSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY podaje wyniki wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych o puchar ŚLASKIEGO KURATORA OŚWIATY. Wszystkie osiągnięcia sportowe szkół w danym rok szkolnym są zebrane i przeliczane na punkty, efektem tego jest zestawienie najlepszych szkół w województwie śląskim. Przypominamy, iż w roku szkolnym 2012/2013  nasza szkoła została skasyfikowana na 19 miejscu w województwie - IV miejsce w biegach na orientację i IX miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.

Stypendium szkolne i wyprawka szkolna

uwaga!

STYPENDIUM SZKOLNE

O stypendium mogą starać się uczniowie mieszkający na terenie miasta Rybnika, których dochód nie przekracza 456.zł netto na członka rodziny. Termin składania wniosków upływa 13.września. Szczegółowe informacje na stronie: www.edukacja.rybnik.eu w zakładce stypendia oraz u pedagoga szkolnego (gabinet.203).

UWAGA RODZICE!!!

Wyprawka szkolna 2014/2015:

dofinansowanie zakupu podręczników

wniosek

Realizacja programu odbywać się będzie na podstawie: • Uchwały Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna” oraz • Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych (Dz. U. poz. 1024).

Kiermasz podręczników używanych

Liceum - piątek, 5 września godz. 7.30:

. klasy I - s. 8 ...... klasy II - s. 7 ...... klasy III - s. 14

Gimnazjum - piątek, 5 września godz. 10.30 i 11.30:

. klasy I - s. 8 ...... klasy II - s. 7 ...... klasy III - s. 14

Żużel: Kacper Woryna powalczy o tytuł najlepszego juniora w Europie

sport

W niedzielę 31 sierpnia o godzinie 18:00 na stadionie przy ul. Gliwickiej w Rybniku odbędzie się finał Indywidualnych Mistrzostw Europy Juniorów na żużlu. W imprezie weźmie udział nasz uczeń Kacper Woryna.

Zapraszamy wszystkich „Powstańców” do kibicowania Kacprowi!

Podręczniki na rok szk. 2014/15

Dostępny jest szkolny zestaw podręczników na rok sz. 2014/15   (zakładka " #podręczniki" po lewej stronie)

Międzyklasowy Turniej Siatkówki Chłopców

sport

W dniu 23 czerwca 2014 r. w naszej szkole został rozegrany Międzyklasowy Turniej Siatkówki Chłopców.

Faworytami były reprezentacje klas 3E, która wygrała zeszłoroczny turniej oraz klasa 2F która zajęła w poprzednim roku II miejsce. Po ciężkich bojach faworyci obronili tytuł !!!

Wyniki :

1 miejsce : klasa 3E ......... 2 miejsce : klasa 1F

3 miejsce : klasa 2E  .........4 miejsce : klasa 1E

Wszystkim Uczestnikom Gratulujemy!!!!

Wspólna zabawa z mapą i kompasem

news

Nasi licealiści osiągnęli bardzo dobre w wyniki w marszach na orientację organizowanych przez rybnicki oddział PTTK.

Piotr Chodyko finalistą XL Olimpiady Geograficznej

Piotr Chodyko z klasy 2f uzyskał tytuł finalisty XL Olimpiady Geograficznej

Wielka przedwakacyjna wędrówka - tropem historii Polski 1914 - 1944

Sukces

Z radością informujemy, iż w konkursie historycznym "Młodzież w walce o niepodległą ojczyznę w latach 1914 - 1944" - przeprowadzonym 24 czerwca na Górze Św. Anny - adresowanym do uczniów  województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego, drużyna z naszego liceum (Aleksandra Skrabel, Klaudia Wietecha, Filip Magiera, Andrzej Szpak (wszyscy z 1a) i Maciej Boczarski (1b) zajęła pierwsze miejsce!