Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Projekty:

Po Wt śr Cz Pi So Ni

Brak wydarzeń.

Srebrna tarcza
Witaj na stronie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku jest wśród 300 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2014".

Ważna informacja!

uwaga!

Uczniowie zainteresowani wyjazdem do Paryża w czerwcu 2015 roku proszeni są o kontakt z p. Elżbietą Paniczek lub p. Izabelą Kuligowską do piątku 3 października.

Izabela Kuligowska

Konkurs Recytatorski Poezji Metafizycznej - finał

konkurs

Za nami dwunasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej. W finale imprezy zaprezentowała się nasza uczennica, Małgorzata Woźniak.

Żużel: Kacper Woryna ze srebrnym medalem mistrzostw Europy juniorów

Sukces

Uczeń klasy 3f, Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik), został żużlowym wicemistrzem Europy juniorów. To jego największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej.

Reprezentacja dziewcząt zajęła I miejsce w sztafecie szwedzkiej i awansowała do zawodów wojewódzkich !!!!

Sukces

Kto pamięta zeszłoroczną sztafetę szwedzką, gdzie do mistrzostwa Rybnika zabrakło dziewczynom PÓŁ SEKUNDY!!!!

Musieliśmy wtedy uznać wyższość drużyny z V LO w Rybniku. W tym roku sztafety rozstawne zostały przeprowadzone zaraz po Szkolnej Lidze LA na stadionie lekkoatletycznym w dniu 25 września 2014 r.

VICE MISTRZYNIE RYBNIKA W SZKOLNEJ LIDZE LA !!!

Sukces

W dniu 25 września 2014 r. na stadionie lekkoatletycznym w Rybniku odbyły się rejonowe zawody sportowe - SZKOLNA LIGA LA. Formuła zawodów jest prosta : szkoła wystawia dwie zawodniczki w każdej konkurencji, a każdy zawodnik bierze udział tylko w jednej konkurencji i w sztafecie. Uzyskane wyniki są przeliczane na punkty wg. specjalnych tabel lekkoatletycznych, tak więc wygrywa ta szkoła która ma najwięcej punktów. Ostatni wielki sukces na bieżni uczennice naszej szkoły wywalczyły w 2010 r. uzyskując 1006 punktów i tym smym zajmując 1 miejsce. Toteż po 4 latach nieco słabszych wystepów miło patrzeć jak nasze uczennice walczą biegając, skacząc w dal i pchając kulą.

Otwarte Mistrzostwa w Lekkoatletyce na nowym stadionie

sport

W dniu 12 września 2014 r. odbyło się otwarcie wyremontowanego stadionu lekkoatletycznego i z tej okazji młodzież rybnickich szkół rywalizowała w Otwartych Mistrzostwach w Lekkoatletyce o PUCHAR PREZYDENTA MIASTA RYBNIKA.

W klasyfikacji drużynowej reprezentacja dziewcząt wywalczyła 3 miejsce. Najlepsze wyniki uzyskały :

Nasz człowiek na Olimpiadzie z Astronomii w Rumunii

Mateusz Bronikowski, uczeń klasy 2f, w sierpniu tego roku reprezentował Polskę na VIII Międzynarodowej Olimpiadzie z Astronomii i Astrofizyki w Rumunii.

Tancerki z 'Powstańców' zajęły drugie miejsce w Pucharze Świata

Sukces

Nasze uczennice: Daria Motyka, Judyta Kuśka, Aleksandra Tucka, Nikola Kampe i absolwentka Barbara Tomas odniosły wielki sukces w Czechach. Tancerki Studia Tańca Vivero wywalczyły drugie miejsce w Pucharze Świata podczas Mistrzostw Świata Disco, Street Dance i Miniproduction. Gratulujemy sukcesu!

uwaga!

W zakładce dla RODZICÓW (panel po lewej stronie) znajdują się informacje o.planowanych wywiadówkach i.spotkaniach z.nauczycielami szkoły.

Rodziców/Opiekunów naszych uczniów serdecznie zapraszamy na.najbliższe, które odbędzie.się w.dniu.17.09.2014..(środa) - szczegóły w.zakładce.

RePeFeNe 2014

Nasz LipDub najlepszy!
Nasza szkoła zdobyła nagrodę za najlepszy film w kategorii „Szkolny LipDub” w ramach XIII Rybnickich Prezentacji Filmu Niezależnego RePeFeNe organizowanych przez Dom Kultury Chwałowice (12-14 września 2014).
Gratulujemy wszystkim zaangażowanym w projekt!

Konkurs Poezji Metafizycznej

news

Serdecznie zapraszamy na II etap XII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej, który odbędzie się 22 września 2014 r. o godzinie 10:00 w auli Politechniki Śląskiej w Rybniku przy ulicy T. Kościuszki 54.

Stanisław Kucharczak

Reprezentacja dziewcząt zajęła 8 miejsce w województwie!!!

Sukces

Jak co roku ŚLĄSKI SZKOLNY ZWIĄZEK SPORTOWY podaje wyniki wojewódzkiego współzawodnictwa sportowego szkół ponadgimnazjalnych o puchar ŚLASKIEGO KURATORA OŚWIATY. Wszystkie osiągnięcia sportowe szkół w danym rok szkolnym są zebrane i przeliczane na punkty, efektem tego jest zestawienie najlepszych szkół w województwie śląskim. Przypominamy, iż w roku szkolnym 2012/2013  nasza szkoła została skasyfikowana na 19 miejscu w województwie - IV miejsce w biegach na orientację i IX miejsce w sztafetowych biegach przełajowych.

Stypendium szkolne i wyprawka szkolna

STYPENDIUM SZKOLNE

O stypendium mogą starać się uczniowie mieszkający na terenie miasta Rybnika, których dochód nie przekracza 456.zł netto na członka rodziny. Termin składania wniosków upływa 13.września. Szczegółowe informacje na stronie: www.edukacja.rybnik.eu w zakładce stypendia oraz u pedagoga szkolnego (gabinet.203).

UWAGA RODZICE!!!

Wyprawka szkolna 2014/2015:

dofinansowanie zakupu podręczników

wniosek

Realizacja programu odbywać się będzie na podstawie: • Uchwały Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie rządowego programu pomocy uczniom w 2014 r. – „Wyprawka szkolna” oraz • Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej uczniom na zakup podręczników i materiałów dydaktycznych (Dz. U. poz. 1024).