Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Projekty:

Po Wt śr Cz Pi So Ni

Brak wydarzeń.

Srebrna tarcza
Witaj na stronie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku jest wśród 300 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2014".

Rekrutacja do klas pierwszych I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi w Rybniku została zakończona zgodnie.z terminarzem. Wolnych miejsc brak.

Rekrutacja uzupełniająca zostanie uruchomiona tylko w przypadku ewentualnej rezygnacji ucznia przyjętego do szkoły.

Podania można składać w sekretariacie szkoły do piątku – 11 lipca 2014r. do godz. 15.00.

Podręczniki na rok szk. 2014/15

Dostępny jest szkolny zestaw podręczników na rok sz. 2014/15   (zakładka " #podręczniki" po lewej stronie)

Międzyklasowy Turniej Siatkówki Chłopców

sport

W dniu 23 czerwca 2014 r. w naszej szkole został rozegrany Międzyklasowy Turniej Siatkówki Chłopców.

Faworytami były reprezentacje klas 3E, która wygrała zeszłoroczny turniej oraz klasa 2F która zajęła w poprzednim roku II miejsce. Po ciężkich bojach faworyci obronili tytuł !!!

Wyniki :

1 miejsce : klasa 3E ......... 2 miejsce : klasa 1F

3 miejsce : klasa 2E  .........4 miejsce : klasa 1E

Wszystkim Uczestnikom Gratulujemy!!!!

Wspólna zabawa z mapą i kompasem

news

Nasi licealiści osiągnęli bardzo dobre w wyniki w marszach na orientację organizowanych przez rybnicki oddział PTTK.

Piotr Chodyko finalistą XL Olimpiady Geograficznej

Piotr Chodyko z klasy 2f uzyskał tytuł finalisty XL Olimpiady Geograficznej

Wielka przedwakacyjna wędrówka - tropem historii Polski 1914 - 1944

Sukces

Z radością informujemy, iż w konkursie historycznym "Młodzież w walce o niepodległą ojczyznę w latach 1914 - 1944" - przeprowadzonym 24 czerwca na Górze Św. Anny - adresowanym do uczniów  województw śląskiego, opolskiego i dolnośląskiego, drużyna z naszego liceum (Aleksandra Skrabel, Klaudia Wietecha, Filip Magiera, Andrzej Szpak (wszyscy z 1a) i Maciej Boczarski (1b) zajęła pierwsze miejsce!

'Powstańcy' najlepsi w ekoregatach

Sukces

W ekologicznych regatach, które zostały zorganizowane na Zalewie Rybnickim, wygrali uczniowie I LO im. Powstańców Śl. w Rybniku.

'Na drodze do Wolności' - sukces uczniów w historycznej grze terenowej!

Sukces

Z radością informujemy, że w wojewódzkim konkursie historycznym ,,Droga do Wolności 1980 - 1989" - mającym formę gry terenowej, przeprowadzonej 18 czerwca w Parku Śląskim w Chorzowie przez katowicki oddział Instytutu Pamięci Narodowej oraz Śląskie Centrum Wolności i Solidarności - drużyna uczniów z klasy 1a naszego liceum (Anita Kiljan, Klaudia Wietecha, Filip Magiera, Andrzej Szpak) zajęła drugie miejsce. Opieka merytoryczna - nauczyciel historii Rafał Morawiec.

Troje finalistów Śląskiego Konkursu Matematycznego

Sukces

Z radością informujemy, że w XI edycji Śląskiego Konkursu Matematycznego troje uczniów naszego liceum uzyskało tytuł finalisty. Są nimi Zuzanna Andrzejewska z 2e oraz Tomasz Kurek i Damian Portasiński z 2f. Gratulujemy!

Adam Doliba

Konkurs Translatorski

Sukces

Uczennica klasy 1b Klaudia Mizia zdobyła II miejsce w finale Ogólnopolskiego Konkursu Translatorskiego zorganizowanego w dniach 5-6 czerwca 2014 r. przez XXXV Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Prusa w Warszawie. Oprócz Klaudii do finału konkursu zakwalifikowali się Magdalena Paszenda (1b) i Michał Błotko (2f). Gratulujemy sukcesu!

Katarzyna Kuś-Siedlecka, Joanna Pawela

Stwórz logo Powstańców

konkurs

Zachęcamy wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w konkursie „Stwórz logo Powstańców”. Logo powinno nawiązywać do nazwy szkoły, może dotyczyć gimnazjum lub liceum, a także całego zespołu szkół.

Kangur Matematyczny - poznaj wyróżnionych!

Sukces

Znamy już wyniki Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny 2014” i gratulujemy 5 wyróżnionym uczniom naszego liceum! Są nimi Grzegorz Furgoł, Szymon Śliwiński, Radosław Szyk i Mateusz Bronikowski w kategorii Junior (klasa pierwsza) oraz Wojciech Koczy w kategorii Student (klasa druga).

MatFizChemek 2014

VIII Interdyscyplinarny Konkurs MATFIZCHEMEK odbył się 29 maja br. I miejsce zajął uczeń Gimnazjum nr 17- Tomasz Szczypka; II miejsce ex aequo Marcin Jankowski (Gimnazjum Sióstr Urszulanek) i Tymoteusz Cieślik (Gimnazjum nr 17) . III miejsce zajął Piotr Marcol (Gimnazjum Sióstr Urszulanek).

Organizatorzy:

Iwona Kania i Krystyna Uherek