Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

zobacz
Projekty:Kalendarz

Po Wt śr Cz Pi So Ni
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Brak wydarzeń.

Powitanie

Srebrna tarcza
Witaj na stronie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku.

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza, że I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku jest wśród 300 najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2014 i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2014".

UWAGA STYPENDIUM

uwaga!

Ruszyła VI edycja projektu Nauka drogą do sukcesu na Śląsku.
Wsparcie stypendialne mogą otrzymać uczniowie uzdolnieni w zakresie przedmiotów matematyczno – przyrodniczych i technicznych. Nabór wniosków o przyznanie stypendium w ramach projektu zostanie przeprowadzony od 22.września do 31.października.br.

Szczegółowe informacje dotyczące stypendium dostępne są w czytaj więcej i u pani pedagog (gabinet 203)

Warsztaty dziennikarskie

news

Osoby zainteresowane udziałem w warsztatach dziennikarskich zapraszamy na spotkanie organizacyjne w piątek, 31 października o godz. 14:15 w sali 212.

Mirosława Chrószcz

Tytuł i medal 'Nauczyciel Kraju Ojczystego' dla naszej anglistki

Sukces

15 października 2014 w Ministerstwie Edukacji Narodowej w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia tytułów i medali „Nauczyciel Kraju Ojczystego”. Wśród 38 osób z całej Polski uhonorowanych w tej edycji znalazła się Ewa Gatnar, nauczycielka naszego Zespołu Szkół.

Warsztaty filmowe w Łodzi

news

Uczniowie z naszej szkoły, razem z kolegami i koleżankami z V LO w Rybniku, wzięli udział w warsztatach filmoznawczych „Filmowe Pojedynki” w Łodzi.

Tenis stołowy

Sukces

Reprezentantki naszej szkoły: Alicja Toczyłowska z 1b, Kinga Dzierbicka z 2f i Magdalena Araszczuk z 1c zajęły I miejsce w rozgrywkach międzyszkolnych w tenisie stołowym i zostały drużynowymi Mistrzyniami Rybnika szkół ponadgimnazjalnych. Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w zawodach rejonowych.

Adam Doliba

MISTRZYNIE REJONU W SZTAFETOWYCH BIEGACH PRZEŁAJOWYCH !!!

Sukces

Dzień : 21 października 2014 r.

Miejsce : Boiska piłkarskie RKP za kapieliskiem "RUDA"

Godzina : 10.20 start sztafet przełajowych 6x800m. dziewcząt szkół ponadgimnazjalnych

Niespełna 15 minut póżniej już wszystko wiadomo.....

Mistrzostwa Śląska w Biegu na Orientcję

sport

W dniu 12.10.2014 r. w Rybniku odbyła się XII edycja RYBINO czyli Mistrzostwa Śląska w Biegu na Orientację organizowane przez UKS REFLEKS RYBNIK. Uczennice naszej szkoły startujące w tych zawodach sportowych zajęły wysokie lokaty :

LILIANNA  PORADA - II miejsce w kategorii K-16, JULIA  RAMS - II miejsce w kategorii K-18

SERDECZNIE  GRATULUJEMY !!!!

Goście z Dorsten

news

W dniach 21.09–27.09.2014r. uczniowie naszego liceum mieli przyjemność brać udział w niezapomnianym tygodniu spędzonym wraz z przyjaciółmi zza zachodniej granicy w ramach wymiany polsko-niemieckiej organizowanej przy współpracy z Dorsten - miastem partnerskim Rybnika. 

 

Plan zajęć sportowo-rekreacyjnych

sport
 Plan zajęć sportowo-rekreacyjnych we wtorek, 14 października:
9.30-11.00 siatkówka-gimnazjum 11.00-12.00 siatkówka dziewcząt-liceum 12.00-13.00 siatkówka chłopców-liceum

Turniej tenisa stołowego

sport
W czwartek odbędzie się licealny turniej tenisa stołowego dziewcząt i chłopców. Zgłoszenia do rozgrywek singla i debla, plus tradycyjną złotówkę wpisowego należy składać do środy u nauczycieli wychowania fizycznego. Serdecznie zapraszamy.

VII Mityng Sportowy z Olimpijczykiem

sport

To już VII edycja  Mityngu Sportowego z Olimpijczykiem organizowanego przez Fundację Elektrowni Rybnik, w której udział biorą uczniowie naszej szkoły i póki co dobra passa trwa i oby tak było do końca.  Mityng to 5 spotkań w czasie których zawodnicy rywalizują w bieganiu, pływaniu, tenisie ziemnym i tenisie stołowym oraz konkursie wiedzy o polskich olimpijczykach, a po zawodach odbywa się spotkanie z zaproszonym gościem,  mistrzem sportu 

Konkurs Recytatorski Poezji Metafizycznej - finał

konkurs

Za nami dwunasta edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej. W finale imprezy zaprezentowała się nasza uczennica, Małgorzata Woźniak.

 

Żużel: Kacper Woryna ze srebrnym medalem mistrzostw Europy juniorów

Sukces

Uczeń klasy 3f, Kacper Woryna (ŻKS ROW Rybnik), został żużlowym wicemistrzem Europy juniorów. To jego największy sukces w dotychczasowej karierze sportowej.

Wygenerowano w sekund: 0.11
3,382,860 unikalne wizyty