Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Projekty:

Po Wt śr Cz Pi So Ni

Brak wydarzeń.

Srebrna tarcza
Witaj na stronie Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy" potwierdza,
że I Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Powstańców Śląskich w Rybniku jest wśród najlepszych liceów ogólnokształcących w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł
"Srebrnej Szkoły 2015"

Gimnazjaliści w Wielkiej Brytanii

news

W dniach 17.05-26.05. klasy IIIA i IIIB z Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 w Rybniku wybrały się na wycieczkę do Wielkiej Brytanii. Po ponad 24-godzinnej jeździe autobusem dotarliśmy do Londynu – stolicy ogromnej metropolii. Tam mieliśmy okazję zobaczyć z bliska największe zabytki jakimi są Buckingham Palace, National Gallery i National History & Science Museums oraz Trafalgar Square, St. James Park, Leicester Square, Whitehall, Parlament z Big Benem, Westminster Abbey, Madame Tussaud’s Gallery, Baker Street, Piccadilly Circus. Wieczorem podziwialiśmy Chinatown.

Konkurs Wiedzy o Szkole - gimnazjum znowu górą!

Już kolejny rok w konkrsie "Nasze Liceum - historia i współczesność" gimnazjaliści "wycinają" licealistów. W tegorocznej edycji konkursu, który odbył się 24 czerwca (w dniu Patrona Szkoły), zwyciężczynią została uczennica klasy IA gimnazjum Hanna Witoszek, drugie miejsce zajęła Aleksandra Wieczorek z klasy 1a, a trzecie znowu uczennica gimnazjum, Nikola Franke z IA. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za solidne przygotowanie się do konkursu.

Krystyna Adamczyk

Rybniccy Prymusi i Stypendyści Prezydenta Miasta Rybnika

We wtorek 23 czerwca w siedzibie zespołu „Przygoda” (ul. Świerklańska, przy Zespole Szkół Budowlanych) odbyła się uroczystość wręczenia dyplomów dla Rybnickich Prymusów i podziękowań dla opiekunów, a także Stypendium Prezydenta Miasta Rybnika dla najlepszych uczniów w szkole.

DELF - certyfikaty z języka francuskiego

Sukces

Kolejne 4 osoby odebrały dyplomy DELF – certyfikaty potwierdzające znajomość języka.

Reprezentacja chłopców zajęła IV miejsce w województwie!!!

sport

Reprezentacja chłopców w biegu na orientację brała udział w Finale Wojewódzkim, który odbył się w dniu

28 maja 2015 r. Do zawodów sportowych zgłosiło się 10 szkół ponadgimnazjalnych. W klasyfikacji indywidualnej KAMIL GRZEGORCZYK uplasował się na wysokiej 5 pozycji, a MATEUSZ BRONIKOWSKI zajął 10 lokatę, dzięki temu nasza szkoła została sklasyfikowana na IV miejscu w województwie!!!

SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!

Reprezentacja dziewcząt najlepsza w Finale Wojewódzkim w Biegach na Orientację !!!

Sukces

Rybnik-Kamień był miejscem, w którym Szkolny Związek Sportowy zorganizował Finał Wojewódzke w Biegu na Orientację w dniu 28 maja 2015 r. Do zawodów sportowych zgłosiło się 10 szkół ponadgimnazjalnych, które zwyciężyły w swoich etapach rejonowych. Reprezentację szkoły tworzą 4 dziewczęta, ale według tegorocznego regulaminu tylko 3 osoby liczą się do klasyfikacji drużynowej.

Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kanadzie

Sukces

Ogromnym sukcesem uczniów naszego liceum zakończył się Ogólnopolski Konkurs Wiedzy o Kanadzie Discover Canada 2015. Do finału, pokonując 1022 rywali z całej Polski, zakwalifikowało się troje naszych uczniów: Matylda Awdziejczyk (2a), Aleksandra Chrost (1b) oraz Patryk Mocek (1f).

Praca o 3 arcybiskupach-naszych 'starszych kolegach' ze szkolnych murów-najlepsza w kraju!

Sukces

Jagoda Albrecht, Ksymena Poradzisz i Edyta Zielonka z IIA naszego gimnazjum otrzymały I nagrodę w XXII Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę” za pracę zatytułowaną „Arcybiskup Józef Gawlina, kardynał Bolesław Kominek, arcybiskup Damian Zimoń – nasi 'starsi koledzy' ze szkolnych murów”.

Gratulujemy sukcesu!

Sukces

Anna Musioł, uczennica klasy 1b naszego liceum,  została laureatką II miejsca  tegorocznej edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego  „Poezja i proza w języku Shakespeare’a ”,  którego finał odbył się w dniach 25-26 maja br. w Zabrzu. Pełna informacja - tutaj.

Laureaci konkursu wystąpią raz jeszcze 15 czerwca recytując swój konkursowy repertuar przed szerszą publicznością podczas Koncertu Laureatów.

Odnoszenie sukcesów  w konkursach tego typu  to potwierdzenie talentu i satysfakcja  dla uczestników, ale i ogromna radość dla ich opiekunów i rodziców.

Grażyna Kostyrka

Z Rybnika do Brukseli

news

Miło poinformować- Andrzej Szpak z klasy II a naszego liceum, jako zwycięzca eliminacji wojewódzkich Olimpiady Wiedzy o III Rzeczpospolitej, wziął udział w wyjeździe naukowym do Brukseli (razem z grupą innych wyróżniających się uczniów z województwa śląskiego), na zaproszenie posła do Parlamentu Europejskiego Jana Olbrychta.

Rafał Morawiec

Powstańcy na podium w Biegu Wiosny

sport

Jak co roku biegowa reprezentacja naszej szkoły brała udział w Biegu Wiosny w dniu 24.05.2015 r., który organizowany jest przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rybniku. Zawodnicy pokonują dystans 1 km ze startu wspólnego, a trasa ustawiona jest na boiskach trawiastych RKP. Każdy uczestnik zawodów po przekroczeniu mety otrzymuje pamiątkowy medal.

Wymiana z Dorsten

news

W dniach 13.04-19.04.2015r. uczniowie naszego liceum ponownie spotkali się ze swoimi niemieckimi partnerami, tym razem w Dorsten – jednym z miast partnerskich Rybnika. Tydzień spędzony w Niemczech był drugim spotkaniem młodzieży. Grupa niemiecka odwiedziła już Polskę we wrześniu ubiegłego roku.

II Miejska Gra Filmowa

news

Zapraszamy uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału w II Miejskiej Grze Filmowej. Gra odbędzie się na terenie Rybnika w piątek 29 maja 2015 r.