Nie masz jeszcze konta?

Nie możesz się zalogować?

Projekty:

Po Wt śr Cz Pi So Ni

Brak wydarzeń.

To jest archiwalna strona
Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku

Na nową stronę zapraszamy pod adres: http://zs1.rybnik.pl

Kółko Teatralne

uwaga!

Pierwsze zajęcia kółka teatralnego odbędą się w następujących terminach:

uczniowie liceum: poniedziałek 19.10, godz. 14.15 – aula szkolna

uczniowie gimnazjum:  piątek 23.10, godz. 14.15 – aula szkolna

Mistrzynie Rybnika w Sztafetowych Biegach Przełajowych

Sukces

8 października 2015 r. odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe na boiskach RKP w Rybniku. Biegi sztafetowe dostarczają wielu emocji, gdyż na ostateczny wynik pracuje 6 zawodników, nic nie jest pewne, a miejsca poszczególnych sztafet mogą zmieniać się jak w kalejdoskopie, można prowadzić 5 zmian i nie wygrać lub przegrywać, by na ostatniej zmianie doprowadzić do pasjonującego finiszu i zająć pierwsze miejsce.

Szkolna Liga Lekkoatletyczna

sport

W dniu 29 września 2015 r. na stadionie LA przeprowadzone zostały zawody o Mistrzostwo Rybnika w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej.

Miejsca na podium wyawlczyły:

JULIA  RAMS - 2 miejsce w biegu na 800m.

KAROLINA  FILEC - 3 miejsce w biegu na 800m.

Dobre rezultaty uzyskali:

MICHAŁ  GŁOWACKI - 4 miejsce w pchnięciu kulą - tylko 5 centymetrów zabrakło do podium

PAULINA  WINKLER - wygrała swoją serię w biegu na 400m. ale ostatecznie uplasowała się na 6 lokacie

MAREK  KOTAS - 7 miejsce w biegu na 1500m.

Serdecznie Gratulujemy !!!

Ewa Gatnar nauczycielem roku 2015?

news

Nauczycielka Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Ewa Gatnar, została nominowana do tytułu Nauczyciel Roku 2015. Gratulujemy!

Olimpiada Lingwistyki Matematycznej

konkurs

Zachęcamy do wzięcia udziału w XIV OLM. Udział w Olimpiadzie nie wymaga specjalistycznej wiedzy lingwistycznej ani znajomości języków obcych, wystarczy umiejętność syntetycznego i analitycznego myślenia, formułowania i dedukcyjnego badania hipotez oraz standardowa szkolna wiedza językoznawcza.

Finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej

news

W poniedziałek 28 września w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku odbył się finał XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej. Eliminacje zostały zorganizowane w kwietniu w sali Domu Zborowego w Wiśle.

Bel Canto na Festiwalu Eurochestries 2015

news

Chór Bel Canto z Zespołu Szkół nr 1 im. Powstańców Śląskich pod dyrekcją pani Lidii Blazel-Marszolik brał udział w festiwalu Eurochestries w miejscowości Niort we Francji, w dniach od 4 do 14 lipca.

Brąz na mistrzostwach Europy juniorów w judo

sport

Uczennica naszego liceum, Julia Kowalczyk, została brązową medalistką mistrzostw Europy juniorów w judo. Gratulujemy!

chór 'Bel Canto'

Sukces

Z radością informujemy, że chór szkolny „Bel Canto” zajął pierwsze miejsce w XII Festiwalu Pieśni Maryjnej „Magnificat – 2015”, który odbył się w kościele pw. śś. Apostołów Piotra i Pawła w Piekarach Śląskich (Brzozowice-Kamień). Patronat honorowy nad wydarzeniem objął ks. abp Wiktor Skworc. Warto dodać, że koncert laureatów został zorganizowany w sanktuarium maryjnym w Piekarach Śląskich.

Spotkanie z rodzicami

uwaga!

W zakładce dla RODZICÓW (panel po lewej stronie) znajdują się informacje o planowanych wywiadówkach i spotkaniach z nauczycielami szkoły.
Rodziców/Opiekunów naszych uczniów serdecznie zapraszamy na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w dniu 23.09.2015 (środa)- szczegóły w zakładce. Jednocześnie informujemy, że w związku z remontem placu szkolnego nie ma możliwości parkowania na terenie szkoły. Prosimy o skorzystanie z ogólnodostępnych parkingów miejskich.

UWAGA, TALENTY!

Zapraszamy wszystkich recytujących i śpiewających poezję do szkolnego przeglądu talentów. Chcemy wyłonić drużynę, która weźmie udział w Pojedynku Artystycznym na Słowa i zachęcić do uczestnictwa w innych konkursach i imprezach szkolnych.

Łączymy się w bólu z najbliższymi ś.p. Pauliny Szołtysek

Nasza koleżanka, absolwentka Gimnazjum Dwujęzycznego nr 17 oraz uczennica I Liceum im. Powstańców Śląskich odeszła po długiej i ciężkiej chorobie. Na zawsze zostanie w sercach uczniów, nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół nr 1. Pogrzeb ś.p. Pauliny odbędzie się w czwartek 17 września o godz. 10.00 w kościele pod wezwaniem Św. Jadwigi.

Bieg charytatywny

news

Dzięki Państwa licznej obecności, wielkoduszności i zaangażowaniu dochód z sobotniego Biegu Charytatywnego „Dla Pauliny i Alicji” organizowanego przez IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika oraz Zespół Szkół Nr 1 im. Powstańców Śląskich wyniósł 13.933 zł. Pieniądze, zgodnie z wcześniejszym ustaleniem, zostaną wpłacone na konta Pauliny i Alicji w Fundacji „Iskierka”. W związku z wiadomością o odejściu Pauliny pragniemy zapewnić, że pieniądze zebrane na jej leczenie zostaną przekazane innym podopiecznym Fundacji.

Poezja Metafizyczna

uwaga!
Informujemy, że II etap XIII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Metafizycznej odbędzie się 28 września 2015 r. o godzinie 1000 w auli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku przy ul Powstańców Śląskich 27

Bieg charytatywny

uwaga!

Dnia 12 września, w sobotę, odbędzie się bieg charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przeznaczony na ratowanie zdrowia naszych uczennic: Pauliny i Alicji. Chętne osoby proszone są o zgłoszenie się do dnia 8 września do pana Andrzeja Piechy (gabinet w-f) lub do pani pedagog Barbary Zaparty-Piaseckiej (gabinet 203), wraz z wypełnioną kartą zgłoszeniową oraz opłatą startową w wysokości minimum 10 zł.

Regulamin Biegu     Karta zgłoszeniowa (druk -także w gabinecie p. pedagog)       aktualne - do wtorku włącznie!

Barbara Zaparty-Piasecka